Τρεις νίκες και ένας βαθμός για την ‘Αθηνά’ στο βόλεϊ

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την ανδρική ομάδα της ‘Αθηνάς’ και αναρρίχηση στην ένατη θέση της βαθμολογίας, από την τελευταία που ήταν πριν από αυτές τις νίκες. Με το καθαρό 0-3 σετ (23-25, 25-27, 21-25 ) επικράτησε της Α.Ε. Γκράβας και έβαλε τα θεμέλια για την επίτευξη του στόχου της που είναι η παραμονή στην κατηγορία.

Οι γυναίκες με μεγάλες διακυμάνσεις στην απόδοσή τους, αν και προηγήθηκαν δύο φορές, δεν κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη και ηττήθηκαν από τη δεύτερη της βαθμολογίας Α.Ε. Αμπελοκήπων με 2-3 σετ ( 25-23, 10-25, 25-19, 10-25, 4-15).

Οι κορασίδες δεν συνάντησαν καμιά δυσκολία κει έφτασαν εύκολα στη νίκη με αντίπαλο τον ΑΟ Βάρης “Ο Αναγυρούς” με σκορ 0-3 σετ (13-25, 15-25, 21-25 ), συμπληρώνοντας δύο νίκες σε δύο αγώνες στη Β΄ φάση  του Β΄γκρουπ της διοργάνωσης.

Τέλος οι κορασίδες ‘2’ έκλεισαν τον κύκλο των αγωνιστικών τους υποχρεώσεων με νίκη επί του Ο.Φ. Γέρακα με 3-0 σετ (25-16, 25-22, 25-14) τερματίζοντας στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 13 βαθμούς και συνολικό απολογισμό 4 νίκες και έξι ήττες.