Συνέχισαν με νίκη οι γυναίκες της ‘Αθηνάς’ στο βόλεϊ

Χωρίς τη βασική πασαδόρο της Ζωή Παναγοπούλου, αλλά με άξια αντικαταστάτριά της την παγκορασίδα Κατερίνα Δόξα, η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ‘Αθηνάς’ έφτασε, πολύ εύκολα μάλιστα, στην τέταρτη συνεχόμενη νίκη της, επικρατώντας της ομάδας Ίωνες ΑΣΠ με 3-0 σετ (25-16, 25-11, 25-9). Με τη νίκη της αυτή η ομάδα μας αναρριχήθηκε στη δεύτερη θέση της Β΄Εθνικής κατηγορίας του εθνικού περιφερειακού πρωταθλήματος γυναικών.

‘Αθηνά’ (Σούμπασης): Βασιλοπούλου, Γεννηματά, Γιαννιτσοπούλου, Δόξα, Κοκλανάκη, Κόμνου, Κυριαζή, Λεκατσά, Μαράτου, Πανταζοπούλου, Σταματίου, Χαρμαντά.

Δυστυχώς ούτε στον αγώνα τους με αντίπαλο τον Α.Σ. Παπάγου δεν κατάφεραν να διπλασιάσουν τις νίκες τους στο πρωτάθλημα οι άνδρες της ‘Αθηνάς’, αφού γνώρισαν την ήττα με 3-1 σετ (25-20, 25-16, 19-25, 25-23), αν και με εξαίρεση το δεύτερο σετ, ήταν αρκετά ανταγωνιστικοί.

Νίκη είχαμε όμως για τις κορασίδες, που πολύ εύκολα νίκησαν το Φ.Ο. Βριλησσίων με 3-0 σετ (25-9, 25-19, 25-14).