Πρόκριση στους ‘8’ του κυπέλλου για τις γυναίκες

Στα προημιτελικά του κυπέλλου της ΕΣΠΑΑΑ στο βόλεϊ προκρίθηκε η ομάδα γυναικών της ‘Αθηνάς’ μετά τη νίκη της επί του ΙΩΝΙΚΟΥ  Α.Σ. την Παρασκευή στο κλειστό γυμναστήριο της Νέας Φιλαδέλφειας με σκορ 2-3 σετ. Η νίκη συνοδεύτηκε από εξαιρετική κατά το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα εμφάνιση. Στο πρώτο σετ (25-22) οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ αλλά τρία λάθη στο τέλος έκριναν το σετ υπέρ της γηπεδούχου. Στο δεύτερο (12-25) η επικράτηση της ομάδας μας ήταν πλήρης και η νίκη ήρθε πολύ εύκολα. Εύκολα κέρδισε και το τρίτο (21-25), όταν στα μέσα του σετ απέκτησε προβάδισμα 3-4 πόντων, που διατήρησε μέχρι το τέλος του. Το τέταρτο σετ (25-17) δεν είχε τη συνέχεια των δύο προηγούμενων με την ομάδα μας να βρίσκεται από πολύ νωρίς με διαφορά πίσω στο σκορ. Όμως στο tie break (5-15) η ομάδα μας απέκτησε από την αρχή τον πλήρη έλεγχο και αφού προηγήθηκε 2-8 εύκολα έφτασε στη νίκη του σετ και του αγώνα.

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης):  Ν. Μαντζάκου, Χρ. Βασιλάκη, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Αλ. Κόμνου, Β. Κουσούλη, Ι. Βασιλοπούλου, Ευδ. Ξουρή, Φ. Βασιλείου, Ν. Δημητροπούλου, Γλ. Καϊμενοπούλου, Ο. Κυριαζή, Μ. Σταματίου, Μ. Φλωράκη, Μ. Ανδρονιδη.