Νίκες και για τις τέσσερις ομάδες βόλεϊ της ‘Αθηνάς’

Με τέσσερις νίκες, για πρώτη φορά φέτος, συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα βόλεϊ, στα οποία παίρνουν μέρος οι ομάδες μας. Οι άνδρες μετά την απογοητευτική εμφάνιση και την ήττα με 3-1 σετ από το ΓΣ Κυψέλης, που μας στέρησε τη συμμετοχή στο final four του κυπέλλου της ΕΣΠΑΑΑ, πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση και νίκησαν εκτός έδρας τον ΑΚ Ζωγράφου με 1-3 σετ (21-25, 20-25, 25-22, 11-25), σημειώνοντας στην πέμπτη αγωνιστική την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Πρώτη νίκη είχαμε και για τις γυναίκες, που με χαρακτηριστική ευκολία επικράτησαν του Ίωνες ΑΣΠ με 3-1 σετ (25-18, 24-26, 25-11, 25-16) και τον πέρασαν στην βαθμολογία.

Τα κορίτσια Κ18 συνεχίζοντας το αήττητο νίκησαν χωρίς δυσκολία και τον Α.Ο. Διονύσου με 3-0 σετ (25-13, 25-18, 25-10).

Τέλος τα κορίτσια Κ18 εκτός συναγωνισμού με αντίπαλο τον ουραγό της βαθμολογίας ΑΟΝ Ζηρίνειος πραγματοποίησαν με σκορ 0-3 σετ (13-25, 11-25, 7-25) την τρίτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.