Νίκες για γυναίκες, άνδρες και κορίτσια Κ18 στο βόλεϊ

Εντυπωσιακή εμφάνιση στα τρία τελευταία σετ και ολική ανατροπή για τη γυναικεία ομάδα μας στον αγώνα της με τον ΣΦΑΜ Μελισσίων Ο ‘Φοίβος’. Προηγήθηκαν δύο σετ με πολύ κακή απόδοση, ενώ στη συνέχεια η ομάδα μας ανέβασε ρυθμούς, μείωσε τα πολλά λάθη και επικράτησε με 3-2 σετ (19-25, 8-25, 25-18, 26-24, 15-13).

Σε αγώνα που στο φινάλε του υπήρξαν εντάσεις, ευτυχώς χωρίς συνέχεια, η ανδρική ομάδα της ‘Αθηνάς’ επικράτησε του Ίωνες ΑΣΠ με 2-3 σετ και παρέμεινε στην όγδοη θέση της βαθμολογίας. Τα τέσσερα πρώτα σετ είχαν σχεδόν την ίδια διακύμανση στο σκορ με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν μέχρι τα μέσα των σετ, αλλά στο καθοριστικό tie break στον αγωνιστικό χώρο ήταν μόνο η ομάδα μας (25-21, 21-25, 20-25, 25-19, 3-15).

Νίκη είχαμε και για τα κορίτσια Κ18 στον πρώτο τους αγώνα για τη Β΄φάση του πρωταθλήματος, που με αντίπαλο το ΓΣ Κερατέας αντιμετώπισαν δυσκολία μόνο στο πρώτο σετ για να φτάσουν εύκολα στη συνέχεια στη νίκη με 0-3 σετ (25-27, 19-25, 18-25).

Στον πρώτο αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 7-12 τα κορίτσια Κ18 εκτός συναγωνισμού ηττήθηκαν από τον ΑΣ Κολλεγίου Ντερή με 3-0 σετ (25-15, 25-18, 25-19).