Μεγάλο διπλό στο Κορωπί οι γυναίκες, ήττα οι άνδρες

Στη δεύτερη εντός έδρας ήττα του, είχε προηγηθεί μία ακόμη από  το αήττητο ΠΑΚ, υποχρέωσε η γυναικεία ομάδα της ‘Αθηνάς’ το δεύτερο της βαθμολογίας  ΓΣ Κορωπίου κάνοντας την έκπληξη της αγωνιστικής. Μετά από εξαιρετική κατά το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα απόδοση επικράτησε δίκαια με 2-3 σετ (25-27, 31-29, 25-10, 18-25, 13-15) και διατήρησε την έβδομη θέση της βαθμολογίας, αυξάνοντας όμως τη διαφορά από τον όγδοο.

Οι άνδρες με πολλές και πάλι ελλείψεις δεν τα κατάφεραν με αντίπαλο τον ΟΠΕ Χαλκίδας και γνώρισαν την ήττα με 1-3 σετ ( 25-17, 22-25, 21-25, 23-25), που, αν και χωρίς να έχουν την καλή απόδοση των τελευταίων αγωνιστικών, ‘πάλαιψαν’ όλα τα σετ.

Ήττα από τον πρωτοπόρο ‘Φοίβο’ Μελισσίων με 0-3 σετ (15-25, 20-25, 20-25) στην τελευταία αγωνιστική για τις θέσεις 1-24 είχαμε για τα κορίτσια Κ18, που τερμάτισαν στη τρίτη θέση του Δ΄ ομίλου και θα αγωνιστούν σε αγώνες κατάταξης για τις θέσεις 9-12.

Πρώτη νίκη για τα κορίτσια Κ16 στην τέταρτη αγωνιστική, που εύκολα νίκησαν το ΦΟ Βριλησσίων με 3-0 σετ ( 18-25, 11-25, 14-25) και ξεκόλλησαν από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Μια ακόμη νίκη, την τρίτη σε τέσσερις αγώνες, είχαμε για τα κορίτσια Κ16 εκτός συναγωνισμού, που επικράτησαν με χαρακτηριστική άνεση του ΑΟ Διονύσου με 3-0 σετ (25-15, 25-17, 28-26), παρά το 28-26 του τρίτου σετ.