Με τρεις νίκες ξεκίνησε η νέα χρονιά στο βόλεϊ

Με νίκη άρχισε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της τη νέα χρονιά η ομάδα γυναικών της ‘Αθηνάς,’ που νίκησε στην Πεύκη τον Πανελλήνιο Γ.Σ.με σκορ 3-0 σετ. Το πρώτο σετ (25-23) ήταν ένα σετ με μεγάλες ανατροπές, αφού η ομάδα μας προηγήθηκε 16-9 και 20-15, βρέθηκε να χάνει στη συνέχεια 20-23 για να επικρατήσει 25-23. Στο δεύτερο σετ (25-17) προηγήθηκε από την αρχή με μεγάλη διαφορά, ενώ στο τρίτο (25-21) ξέφυγε στα μέσα του σετ με 3-4 πόντους τους οποίους και διατήρησε μέχρι το τέλος.

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης):Μ. Σταματίου, Ι. Βασιλοπούλου, Μ. Ανδρονίδη, Ο. Κυριαζή, Α. Κόμνου, Β. Κουσούλη, Ε. Αγραβάνη, Ν. Δημητροπούλου, Φ. Βασιλείου, Μ. Φλωράκη, Α. Αριστοβούλου, Α. Βαρατάση, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Χ. Βασιλάκη.

ΗΡΑ 4

Νίκη και για τις νεάνιδες κόντρα στον Γ.Σ.Κ. ‘Ο Ηρακλής’ με 3-1 σετ. Ο αγώνας ξεκίνησε με τις φιλοξενούμενες να κερδίζουν το πρώτο σετ (19-25), αν και η ομάδα μας προηγήθηκε με 15-12. Στο δεύτερο (25-14) η ‘Αθηνά’ προηγήθηκε από την αρχή. Στο τρίτο (26-24) ο ‘Ηρακλή’ προηγήθηκαν με 14-20 και 23-24, αλλά τα κορίτσια μας με ανατροπή πήραν το σετ. Στο τέταρτο (25-16) επικράτησε εύκολα από την αρχή.

ΆΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Ε. Σκορδίλη, Α. Μπουρανή, Ο. Μπουταλά, Α. Ρέτσα, Ρ. Γερμακοπούλου, Ε. Λάζαρη, Χ. Βασιλάκη, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Μ. Γκόγκου, Α. Μαντζαβίνου, Ν. Μαντζάκου, Βαρατάση.

ΚΤΗΣΙΦ 1

Εύκολα κέρδισαν οι κορασίδες της ‘Αθηνάς’ το tie break (3-15) στον αγώνα τους με αντίπαλο τον Α.Σ.Π. ‘Κτησιφών’. Για να φτάσει στη νίκη η ομάδα μας προηγήθηκε 0-1 σετ (21-25), βρέθηκε πίσω 2-1 (25-17, 25-18) για να ισοφαρίσει 2-2 (15-25).

‘ΑΘΗΝΑ’ (Νάκη): Μ. Μιχαλοπούλου, Ν. Ρούσκα, Μ. Λαζαρίδου, Φ. Βλαχοπούλου, Α. Μπουρανή, Ο. Μπουταλά, Α. Ρέτσα, Λ. Μαράτου, Α. Κορρέ, Α. Δόξα, Α. Τζιμέα, Ν. Τρύφων.