Με τρεις νίκες συνέχισε η ‘Αθηνά’ στο βόλεϊ

Οι άνδρες, στην ‘έκπληξη’ της αγωνιστικής, νίκησαν εκτός έδρας την τέταρτη της  βαθμολογίας ΑΕΣ Γαλατσίου με 1-3 σετ ( 25-16, 19-25, 25-27, 28-30) δείχνοντας εξαιρετικό χαρακτήρα στους τελευταίους κρίσιμους πόντους του 3ου και 4ου σετ, όταν στο 3ο βρέθηκαν πίσω με 24-21 ενώ στο 4ο ήταν μπροστά 21-24.

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Χριστόπουλος, Σημαντήρης, Μπαλούγιας, Κωστόπουλος, Μιχαλάτος, Κουτρούλης, Φραγκάκος, Μενελάου, Μαργαρίτης. Πανδής Π. Αγναντιώτης, Αντωνόπουλος.

Οι γυναίκες, όπως προκύπτει και από τα αποτελέσματα στα επί μέρους σετ, παρουσιάστηκαν με δύο πρόσωπα στον αγώνα με αντίπαλο την ομάδα Νέοι Βύρωνος. Στο δεύτερο και στο τέταρτο σετ επικράτησαν εύκολα, έχασαν όμως το ίδιο εύκολα στο πρώτο και στο τρίτο. Στο tie break, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-8 και 10-14 κατάφεραν να το γυρίσουν και να φτάσουν στη νίκη με 3-2 σετ (21-25, 25-17, 16-25, 25-18, 16-14).

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Βασιλοπούλου, Γιαννιτσοπούλου, Δόξα, Κοκλανάκη, Κόμνου, Κυριαζή, Κυριακοπούλου, Λεκατσά, Λιούκα, Μαράτου, Παναγοπούλου, Πανταζοπούλου, Ρέτσα, Σταματίου.

Τέλος οι κορασίδες στον τελευταίο αγώνα του Β΄γκρουπ (θέσεις 25-32), που είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, νίκησαν και το ΓΣ Αστέρα Αγίου Δημητρίου με 2-3 σετ (18-25, 25-20, 25-14, 18-25, 9-15) και τερμάτισαν στην πρώτη θέση έχοντας σημειώσει μόνο νίκες.