Με τα ‘Γλυκά Νερά’ οι γυναίκες στα ‘play off’ ανόδου στο βόλεϊ

Τη δεύτερη θέση της τελικής βαθμολογίας  του τοπικού πρωταθλήματος βόλεϊ γυναικών κατέλαβε η  Άθηνά’ μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της Α΄φάσης.Έτσι θα διεκδικήσει, με πλεονέκτημα έδρας, την άνοδό της στην Β’ Εθνική κατηγορία σε αγώνες ‘play off’ με αντίπαλο τον τρίτο της βαθμολογίας  ΓΣ Γλυκών Νερών θέλοντας δύο νίκες σε τρεις το πολύ αγώνες. Στον τελευταίο αγώνα νίκησε πολύ εύκολα ( σε 62 λεπτά) τον  ΑΣ Κολλεγίου Ντερή με 3-0 σετ (25-11, 25-18, 25-10).

Με νίκη έκλεισαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις και οι άνδρες που, σε αγώνα με διαδικαστικό χαρακτήρα, επικράτησαν εύκολα του ΕΠΑ Σχολής “Νίκος Αμάραντος” με 3-1 σετ (25-18, 25-16, 16-25, 25-23), καταλαμβάνοντας την 9η θέση της τελικής βαθμολογίας που εκτός απροόπτου θα τους διατηρήσει στην κατηγορία.