Με νίκη ξεκίνησαν μόνο οι νεάνιδες στο βόλεϊ

Στην πρεμιέρα των αναπτυξιακών πρωταθλημάτων στο βόλεϊ, που έγινε το Σαββατοκύριακο  8 & 9 Οκτωβρίου, μόνο η ομάδα νεανίδων της ‘Αθηνάς’ πήρε το ροζ φύλλο αγώνα σε αντίθεση με τις κορασίδες ‘1’ και ‘2’ που έχασαν.

Με αντίπαλο την ομάδα του Α.Ο. ΠΑΛΛΗΝΗ στο γήπεδο της Κάντζας οι νεάνιδες,  με καλό βόλεϊ, δεν συνάντησαν καμιά δυσκολία και έφτασαν εύκολα στο καθαρό 0-3 σετ (10-25, 14-25 & 15-25).

‘ΑΘΗΝΑ’ (Δ. Σούμπασης): Α. Βαρατάση, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Α. Μαντζαβίνου, Μ. Γκόγκου, Ειρ. Λάζαρη, Ν. Μαντζάκου, Χ. Βασιλάκη, Φ. Βλαχοπούλου, Α. Κατσερέλη, Ι. Ματαθία, Μ. Ματθαιακάκη, Δ. Τσαπρούνη και Ρ. Γερμακοπούλου.

Δεν είχαν καλή απόδοση  οι κορασίδες ‘1’  και γνώρισαν την ήττα στην Πεύκη  από τον ΑΟΝΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ με σκορ 0-3 σετ (15-25, 8-25 & 19-25)

‘ΑΘΗΝΑ’ (Χ. Νάκη): Φ. Βλαχοπούλου, Α Δόξα, Μ. Ιατρέλη, Α. Κατσερέλη, Λ. Μαράτου, Ι. Ματαθία, Μ Ματθαιακάκη, Ε. Σκορδίλη, Σ. Σπυριδωνίδη, Α. Τζιμέα, Δ. Τσαπρούνη, Α. Χρυσανθακοπούλου.

Στο tie brake (15-12) κρίθηκε η αναμέτρηση της ομάδας μας των κορασίδων “2” με την αντίστοιχη του ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ στο Μ. Παπαδάκης μετά από καλή εμφάνιση και αφού προηγήθηκε με 1-2 σετ.

‘ΑΘΗΝΑ’ (Δ. Σούμπασης): Α. Κορρέ, Ε. Μαγκλάρα, Μ. Λαζαρίδου, Ρ. Γερμακοπούλου, Μ. Μιχαλοπούλου, Μ. Τουστζόγλου, Ε. Ζαραχωβίτη, Ουρ. Μπουταλά, Α.Γεωργίου, Ζ. Γεωργίου, Ευτ. Παπαγωργίου, Α. Μπουρανή, Ε. Βουβάλη & Α. Ρέτσα