Γλυκιά ήττα για τους άνδρες στο βόλεϊ

Δε συνεχίστηκε το σερί των επιτυχημένων αποτελεσμάτων για τους άνδρες της ‘Αθηνάς’  στο βόλεϊ, αφού γνώρισαν την ήττα από το Γ.Σ. Κερατέας με 2-3 σετ. Το πρώτο (25-14), το δεύτερο (15-25) και το τέταρτο (19-25) σετ εξελίχτηκαν με τον ίδιο τρόπο, με διαφορά από την αρχή για το νικητή. Στο τρίτο σετ (32-30) η ομάδα μας προηγείτο από  την αρχή με βραχεία κεφαλή, χρειάστηκε όμως οκτώ συνεχόμενα set ball για να προηγηθεί στο σκορ. Στο tie break (13-15) οι αντίπαλοί μας, στα κρίσιμα σημεία του σετ, αντέδρασαν πιο σωστά και έφτασαν στην νίκη.

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Χριστόπουλος, Σημαντήρης, Μαργαρίτης, Καρτσώνης, Σκουτέλης, Χαραλαμπόπουλος, Πανδής Π., Μιχαλάτος, Δεληγιάννης, Ανδρέου, Εμμανουήλ, Πανδής Α., Κουτρούλης, Μενελάου.