Ένα βαθμό οι άνδρες, νίκη οι κορασίδες, ήττα οι γυναίκες

Οι άνδρες, παρά το γεγονός ότι έφτασαν πολύ κοντά στη νίκη, αφού προηγήθηκαν με 2-0 σετ και ήταν 12-8 μπροστά στο τρίτο, εν τούτοις υποχρεώθηκαν σε ήττα στο tie break από το Γ.Σ. Κερατέας με 2-3 σετ (25-23, 25-20, 22-25, 16-25, 15-17) και αντί για τους τρεις βαθμούς πήραν μόνον τον ένα.

Οι κορασίδες, μια αγωνιστική πριν από το τέλος των αγώνων του Β’ γκρουπ, με την άνετη επικράτησή τους επί του Α.Σ. Τυφών με 3-0 σετ (25-16, 25-14, 25-21), κατέκτησαν και μαθηματικά, με έξη νίκες σε ισάριθμους αγώνες, την πρώτη θέση, αφήνοντας όμως μια μικρή πικρία, αφού, όπως αποδείχτηκε, θα μπορούσαν κάλλιστα να αγωνίζονται στο Α’ γκρουπ και να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο από την 25η θέση.

Τέλος οι γυναίκες δεν ήταν όσο ανταγωνιστικές χρειαζόταν και, αν και ισοφάρισαν 1-1 τα σετ, δεν κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη και έχασαν από τον Α.Σ.Παπάγου με 3-1 σετ (25-21, 22-25, 25-22, 25-20).