Έγινε το πρώτο βήμα από την ‘Αθηνά’ για την άνοδο

Με νίκη 3-1 σετ ξεκίνησε η ‘Αθηνά’ τον πρώτο ημιτελικό των ‘play off’ για την άνοδο στη Β΄ Εθνική κατηγορία με αντίπαλο το  Γ.Σ. Γλυκών Νερών στο βόλεϊ γυναικών. Μια νίκη που ήρθε δύσκολα, αν και προηγήθηκε 2-0 σετ, αφού με εξαίρεση το δεύτερο σετ, που επικράτησε εύκολα (25-11), στα άλλα δύο νικηφόρα βρέθηκε πίσω στο σκορ, 16-20 στο πρώτο για να επικρατήσει 25-23 και 4-10  και 20-21 στο τέταρτο για να το τελειώσει και αυτό 25-23. Είχε μεσολαβήσει το τρίτο, όπου έχασε 22-25 όντας 18-17 μπροστά στο σκορ. Η σειρά των αγώνων θα συνεχιστεί τη Δευτέρα στα Γλυκά Νερά. Αναλυτικό ρεπορτάζ και το βίντεο  του αγώνα μπορείτε να βρείτε στην ηλεκτρονική εφημερίδα ‘θέση’ κάνοντας κλίκ στον σύνδεσμο:http://www.thessi.gr/?p=264065

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Ανδρονίδη, Βασιλοπούλου, Κουσούλη, Γιαννιτσοπούλου, Μεσαρετζίδη, Πανταζοπούλου, Κόμνου, Σπυροπούλου, Βασιλάκη, Κοκλανάκη, Σταματίου, Λεκατσά, Κυριαζή, Αριστοβούλου.