Εύκολα οι παγκορασίδες, ήττα οι κορασίδες στο βόλεϊ

Εύκολο Σαββατοκύριακο πέρασαν  οι δύο ομάδες παγκορασίδων στους αγώνες τους για τα αντίστοιχα πρωταθλήματα,  μια ακόμα ήττα για τις  κορασίδες  και πιο συγκεκριμένα:

Α.Ε. ‘ΑΘΗΝΑ’ – Α.Ε. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 3-0

Με χαρακτηριστική   ευκολία οι παγκορασίδες της ‘Αθηνάς’ επικράτησαν ολοκληρωτικά της Α.Ε. ΑΓ. Παρασκευής με σκορ 3-0 σετ (25-14, 25-13, 25-17) και διεκδικούν με αξιώσεις τη δεύτερη και προνομιούχο θέση του βαθμολογικού πίνακα. Η ροή του αγώνα επέτρεψε στον προπονητή μας να χρησιμοποιήσει για μεγάλα χρονικά διαστήματα και τις μικρότερες σε ηλικία παίκτριες της ομάδας μας. Επόμενος αγώνας το Σάββατο 15/3/14 στις 20:30 με τον Α.Σ. ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ εκτός έδρας.

‘Αθηνά (Κοσμάς): Πέττα, Μαντζάκου, Γιαννιτσοπούλου, Κοντούδη, Γιαννικουρή, Σκορδίλη, Σταθάκη, Τσαπρούνη, Σπυριδωνίδη, Πρίντεζη, Κατσερέλη, Καβαρινού.

Α.Ε. ‘ΑΘΗΝΑ’ – ΟΠΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 3-0

Μαγκ - Αγ. Παρασκευή 1

Εύκολα έφτασε στη νίκη και η δεύτερη ομάδα παγκορασίδων της ‘Αθηνάς’ στο πρωτάθλημα εκτός συναγωνισμού. Νίκησε με σκορ 3-0 σετ (25-17, 25-7, 25-18) την ομάδα του ΟΠΕ Χαλκίδας και με συνολικό απολογισμό 4 νίκες και μία ήττα βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Επόμενος  αγώνας το Σάββατο 15/3/14 στις 19:00 με τον Α.Ο. ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ εκτός έδρας.

‘Αθηνά (Κοσμάς): Γιαννικουρή, Παππά, Τσαπρούνη, Σταθάκη, Σκορδίλη, Σπυριδωνίδη, Κοντούδη, Καβαρινού, Πρίντεζη, Αβαταγγέλου, Κατσερέλη, Μελισσηνού.

Α.Ε. ‘ΑΘΗΝΑ’ – Α.Ο. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 2-3

DSCN1168

Μια ακόμα αγωνιστική χωρίς νίκη για τις κορασίδες της ‘Αθηνάς’ αυτή τη φορά με τον Α.Ο. Ηλυσιακός με σκορ 2-3 σετ. Η ομάδα μας στον αγώνα αυτό παρουσίασε δύο όψεις. Είχε πολύ καλή απόδοση στο πρώτο (25-20) και στο τέταρτο  (25-12) σετ και μέτρια απόδοση στο δεύτερο (15-25) και στο τρίτο (14-25) σετ. Στο tie break αν και προηγήθηκε με καλή απόδοση 11-10, το έχασε τελικά με 11-15. Επόμενος αγώνας το Σάββατο 15/3/14 στις 17:45 με το Γ.Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ εκτός έδρας.

‘Αθηνά’ (Κοσμάς): Πέττα, Γιαννιτσοπούλου, Μαντζάκου, Δημητροπούλου, Σταθάκη, Λάζαρη, Τασούλη, Κα΄ι΄μενοπούλου, Διαμάντη, Κουτσοθεοδώρου.