Στο final four του κυπέλλου της ΕΣΠΑΑΑ η ‘Αθηνά’

Για δεύτερη φορά στην ιστορία της η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ‘Αθηνάς’ προκρίθηκε στις τέσσερις καλύτερες ομάδες της ένωσης στο κύπελλο και θα αγωνιστεί για την ανάδειξη του Κυπελλούχου στο final four, που θα διεξαχθεί σε γήπεδο που θα οριστεί μετά από σύσκεψη των τεσσάρων φιναλίστ με την Επιτροπή Πρωταθλημάτων. Στην προημιτελική φάση νίκησε τον Α.Σ. Παπάγου με 3-2 σετ (25-19, 22-25, 17-25, 25-21, 15-9) μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα, που αν και βρέθηκε με 2-1 πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει και με εξαιρετική απόδοση στο tie break να φτάσει στη νίκη.

ΆΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Βασιλοπούλου, Γιαννιτσοπούλου, Δημητροπούλου, Λεκατσά, Κυριαζή, Κυριακοπούλου, Μαράτου, Μεσαρετζίδη, Τομαρά, Σαμουρίδη, Σανιώτη.

Το σαββατοκύριακο συνεχίστηκαν και τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα με την ομάδα μας των κοριτσιών Κ18 να φτάνει στην τέταρτη νίκη στους τέσσερις αγώνες που έχει παίξει. Εύκολα επικράτησε  αυτή τη φορά με αντίπαλο τον  ΑΣ Σχολή Μωραϊτη με 0-3 σετ (17-25, 9-25, 12-25).

Αντίθετα η ομάδα μας των κοριτσιών Κ18 εκτός συναγωνισμού ηττήθηκε από τον ΑΟΝΝΝΕ Αμαζόνες με 0-3 σετ (19-25, 16-25, 22-25) παραμένοντας στις 2 νίκες σε πέντε αγώνες.