Νίκη για άνδρες, γυναίκες και παγκορασίδες

Οι γυναίκες, σε έναν πολύ συναρπαστικό αγώνα με διάρκεια 2:30 ώρες, επικράτησαν τελικά στο tie break του ΣΦΑ Μελισσίων ‘Ο Φοίβος’,  αφού βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ. Στο πρώτο σετ η ομάδα μας, αν και ήταν μπροστά στο μεγαλύτερος μέρος έχασε με 22-25. Το αντίστροφο συνέβη στο δεύτερο, όπου όντας πίσω στο σκορ το κέρδισε με 26-24. Εύκολα επικράτησαν οι φιλοξενούμενες στο τρίτο με 13-25, για να έχουμε μια πιο εύκολη από ότι φαίνεται στο σκορ (25-23) νίκη για την ομάδα μας στο τέταρτο. Πόντο πόντο παίχτηκε το tie break με την ‘Αθηνά’  να είναι πιο συγκεντρωμένη στους τελευταίους πόντους (15-13).

Οι άνδρες συνεχίζοντας τις πολύ καλές εμφανίσεις των τελευταίων αγωνιστικών σημείωσαν μια ακόμη νίκη με αντίπαλο αυτή τη φορά την Α.Ε. Γκράβας , αφού χωρίς την παραμικρή δυσκολία έφτασαν εύκολα στο 3-0 σετ ( 25-22, 25-19, 25-18).

Οι παγκορασίδες, σημειώνοντας την τρίτη τους νίκη σε πέντε μέχρι στιγμής αγώνες, με εξαίρεση το δεύτερο σετ είχαν πολύ καλή απόδοση με αντίπαλο το Γ.Σ. Χαλανδρίου και δίκαια έφτασαν στη νίκη με 1-3 σετ (15-25, 25-20, 17-25, 9-25).

Στη μία νίκη παρέμειναν οι παγκορασίδες ‘2’, αφού στην πέμπτη αγωνιστική ηττήθηκαν από τον πρωτοπόρο Α.Σ. Κολλεγίου Ντερή με 3-0 σετ (25-21, 25-15, 25-20).