Νίκη γυναίκες και κορασίδες, ήττα άνδρες και κορασίδες ‘2’

Την τρίτη της νίκη σε τέσσερις αγώνες σημείωσε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ‘Αθηνάς’, που υποχρέωσε στην πρώτη της ήττα την ομάδα του Α.Σ. Παπάγου με 3-1 σετ (25-23, 24-26, 25-20, 25-20). Η νίκη συνοδεύτηκε και με πολύ καλή απόδοση σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με εξαίρεση το τέλος του δεύτερου σετ, όταν ένα σερί 0-7 για τον φιλοξενούμενο μετέτρεψε το 21-15 σε 21-22 και οδήγησε στην απώλεια του σετ.

Οι άνδρες, με ελλείψεις και πάλι στη σύνθεσή τους, δεν τα κατάφεραν να διπλασιάσουν τις νίκες τους, αφού υποχρεώθηκαν σε ήττα από το Γ.Σ. Κερατέας με 3-1 σετ (25-22, 25-13, 17-25, 25-21), αν και με εξαίρεση το δεύτερο σετ υπήρξαν πολύ ανταγωνιστικοί σε όλον τον υπόλοιπο αγώνα.

Τέλος πολύ εύκολα οι κορασίδες διπλασίασαν τις νίκες τους επικρατώντας του Γ.Σ. Εθνικός με 3-0 σετ (12-25, 11-25, 7-25), ενώ οι κορασίδες ‘2’ έχασαν από τον Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου με 1-3 σετ (24-26, 13-25, 11-25) έχοντας καλή απόδοση μόνο στο πρώτο σετ.