Νίκη με ανατροπή οι άνδρες της ‘Αθηνάς’ στο βόλεϊ

Μεγάλη νίκη με σκορ 3-2 σετ και μάλιστα με ολική ανατροπή σημείωσε η ανδρική ομάδα βόλεϊτης ‘Αθηνάς’, σε αγώνα που ξεπέρασε σε διάρκεια τις 2,5 ώρες, με αντίπαλο την Α.Ε. Αμπελοκήπων. Στο πρώτο σετ, αν και η ομάδα μας προηγήθηκε με 14-9, 20-17 και 25-24 τελικά έχασε το σετ με 25-27. Το δεύτερο σετ δεν εξελίχτηκε όπως θα ήθελε η ‘Αθηνά’ με τον αντίπαλο να αποκτά από τα μέσα του σετ μια διαφορά 3-4 πόντων την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος του (21-25). Τελείως διαφορετικά εξελίχτηκαν τα δύο επόμενα σετ με την ομάδα μας να αποκτά από την αρχή  μεγάλη διαφορά και να φτάνει εύκολα στη νίκη (25-18, 25-16). Στο  tie break οι πόντοι εναλλάσσονταν μέχρι το 11-11, όταν οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 11-13, όμως ένα σερί 4-0 για την ομάδα μας έκρινε το σετ (15-13) και το αποτέλεσμα του αγώνα.

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Μαργαρίτης, Χριστόπουλος, Σημαντήρης, Ρούλιας, Αγναντιώτης, Κουτρούλης, Μιχαλάτος, Μπαλούγιας, Δρακούλης, Καρράς, Κωστόπουλος, Αντωνόπουλος, Φραγκάτος.