Νίκη γυναίκες και παγκορασίδες, βαθμό οι άνδρες στο βόλεϊ

Με νίκη συνέχισαν οι γυναίκες της ‘Αθηνάς’ στο βόλεϊ. Χωρίς δυσκολία έφτασαν στο 0-3 σετ
(18-25, 17-25, 12-25) με αντίπαλο τον Πανελλήνιο Γ.Σ., παραμένοντας σταθερά σε τροχιά play-off για την άνοδο. Οι άνδρες σε αμφίρροπο αγώνα και αφού ισοφάρισαν το εις βάρος τους 0-2, δεν άντεξαν στο tie break και έμειναν στον έναν κερδισμένο βαθμό κόντρα στην Α.Ε. Αγίας Παρασκευής ( 18-25, 22-25, 25-21, 26-24, 10-15).  Μόνο νίκες είχαμε στις τρεις ομάδες των παγκορασίδων. Οι παγκορασίδες συνέχισαν το απόλυτο των νικών τους σε πέντε αγώνες κερδίζοντας αυτή τη φορά τον ΑΣΠ Σάλαμμον με 3-0 σετ (25-4, 25-9, 25-7), οι παγκορασίδες ‘2’ συνέχισαν το σερί των νικών τους φτάνοντας στις τρεις σε τέσσερις αγώνας, αφού νίκησαν και τον Α.Σ. Αίολος Φυλής με 3-0 σετ (25-22, 25-11, 25-21) και τέλος οι παγκορασίδες ‘3’ έφτασαν στις τρεις νίκες σε πέντε αγώνες μετά τη νίκη τους με 3-0 σετ (26-24, 25-16, 25-15 ) επί του ΣΦΑ Μελισσίων ‘Ο Φοίβος” από τον οποίο δυσκολεύτηκαν μόνο στο πρώτο σετ.