Νίκη γυναίκες και παγκορασίδες, ήττα οι άνδρες στο βόλεϊ

Στις νίκες επέστρεψαν οι γυναίκες της ‘Αθηνάς’ μετά τα δύο τελευταία ατυχή αποτελέσματα με ‘Νίκη’ και ‘Κορωπί’. Νίκησαν με 3-1 σετ (21-25, 25-21, 25-16, 25-14) τον Γ.Σ. Κερατέας σε έναν αγώνα που δεν ξεκίνησε καλά για την ομάδα μας, αφού βρέθηκε 0-1 πίσω στο σκορ, για να βελτιωθεί όμως σταδιακά στη συνέχεια και να φτάσει εύκολα στη νίκη.

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για τις παγκορασίδες, που νίκησαν χωρίς μεγάλη δυσκολία τον Α.Ο. Αγίου Στεφάνου με 0-3 σετ (11-25, 23-25, 21-25) και μαζί με τις ‘Αμαζόνες’ μοιράζονται την πρώτη θέση της βαθμολογίας του Β΄ ομίλου.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τις παγκορασίδες ‘3’ με αντίπαλο αυτή τη φορά την Α.Ε. Αμπελοκήπων, την οποία με μεγάλη ευκολία νίκησαν 0-3 σετ (16-25, 18-25, 16-25).

Τέλος οι άνδρες με μέτρια απόδοση αλλά και με πολλές ελλείψεις στη σύνθεσή τους έχασαν από τον Α.Κ. Ζωγράφου με 3-0 σετ (25-16, 25-23, 25-18), διατηρώντας όμως την ασφαλή, κατά τα φαινόμενα, για την παραμονή τους στην κατηγορία ένατη θέση της βαθμολογίας .