Νίκη οι νεάνιδες και οι κορασίδες, ήττα οι κορασίδες ‘2’

Με τη δεύτερη νίκη της σε δύο αγώνες συνέχισε το πανελλήνιο πρωτάθλημα νεανίδων η ‘Αθηνά’  με αντίπαλο τον Φ.Ο. Βριλησσίων και σκορ 3-2 σετ (25-13, 13-25, 25-22, 24-26, 15-6). Η ομάδα μας, που είχε διακυμάνσεις στην απόδοσή της, προηγήθηκε δύο φορές, αλλά τελικά ο αγώνας κρίθηκε στο tie break.

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Βολωτά, Μαράτου, Δόξα, Λαζαρίδου, Μαντζάκου, Μεσαρετζίδη, Γιαννιτσοπούλου, Λάζαρη, Μπάιμπου, Γκόγκου, Χαρμαντά, Βλαχοπούλου, Κατσίμπα.

Πρώτη νίκη (σε δύο αγώνες) με πολύ καλή εμφάνιση για τις κορασίδες κόντρα στον Ο.Φ. Βριλησσίων με 3-0 σετ (25-21, 25-15, 25-13).

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Μπουταλά, Παπαγεωργίου, Ρέτσα, Τουστζόγλου, Μπουρανή, Σπυροπούλου, Μιχαλοπούλου, Βολωτά, Μαράτου, Δόξα, Κατσίμπα, Λαζαρίδου.

Τρίτη συνεχόμενη ήττα σε τρεις αγώνες για τις κορασίδες ‘2’ αυτή τη φορά από τον Α.Ο. Άνοιξης με ο-3 σετ (12-25, 5-25, 9-25).

‘ΑΘΗΝΑ’ (Κοκλανάκη): Ρούσκα, Κατσιγιάννη, Καρανάσου, Αλεξάνδρου, Παπαδάκη, Μελαχροινού, Παπαδοπούλου, Παπαγεωργίου, Τζωρτζάτου, Αμπντάλλα, Μαγκλάρα, Ζαραχωβίτη, Κουτρούλη , Σαντοριναίου.