Νίκη οι νεάνιδες και οι κορασίδες 2 ήττα οι γυναίκες και οι κορασίδες 1

Με νίκη και στον δεύτερο αγώνα τους συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους για τη Β΄φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος οι νεάνιδες της ‘Αθηνάς” νικώντας αυτή τη φορά το Γ.Σ. Πανελλήνιος, εκτός έδρας, με σκορ 1-3 σετ. Στο πρώτο (21-25) και στο δεύτερο (23-25) σετ ήταν από την αρχή, με μικρή όμως διαφορά, μπροστά στο σκορ. Στο τρίτο (25-23) από την αρχή λίγο πίσω, ενώ στο τέταρτο (19-25) ξέφυγαν από τα μέσα του σετ με διαφορά.

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Α. Μπουρανή, Φ. Βλαχοπούλου, Ρ. Γερμακοπούλου, Α. Ρέτσα, Ν. Μαντζάκου, Χ. Βασιλάκη, Α. Μαντζαβίνου, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Α. Βαρατάση, Ε. Λάζαρη, Μ. Γκόγκου.

Την ήττα γνώρισαν οι γυναίκες στου Παπάγου από τον ομώνυμο Α.Σ. με σκορ 3-0 σετ (25-15, 25-22, 25-16). Ανταγωνιστικές υπήρξαν μόνο στο δεύτερο σετ, όπου προηγήθηκαν μάλιστα με 20-21 αλλά μέχρι εκεί.

ΆΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Θ. Γιαννιτσοπούλου, Χ. Βασιλάκη, Μ. Φλωράκη, Ι. Βασιλοπούλου, Υ. Πανταζοπούλου, Μ. Ανδρονίδη, Ο. Κυριαζή, Γ. Καϊμενοπούλου, Α. Κόμνου, Β. Κουσούλη, Ε. Αγραβάνη, Ν. Δημητροπούλου, Φ. Βασιλείου.

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τις κορασίδες “2” που νίκησαν εκτός έδρας το Γ.Σ. Χαλανδρίου με σκορ 1-3 σετ (17-25, 18-25. 25-11, 10-25) μετά από πολύ καλή εμφάνιση.

Με μια ακόμη ήττα και συνολικό απολογισμό μία νίκη σε οκτώ αγώνες έκλεισε τους αγώνες της Α΄φάσης η ομάδα των κορασίδων “1” της Αθηνάς, αφού έχασε από τον Α.Ο. Αγ. Στέφανος με 3-0 σετ (25-14, 25-20, 25-20).