Νίκη για άνδρες και γυναίκες, δύσκολα στους 8 τα κορίτσια Κ18

Στην τρίτη της ήττα στο πρωτάθλημα υποχρέωσε η ανδρική  ομάδα βόλεϊ της ‘Αθηνάς’ τη δεύτερη της βαθμολογίας  ΑΕ Αγίας Παρασκευής. Με εξαιρετική απόδοση προηγήθηκε 0-2 σετ (17-25, 22-25), έχασε τα δύο επόμενα ( 25-19, 25-19) αλλά επανήλθε στον καλό εαυτό της και με 13-15 πήρε αυτή τους δύο βαθμούς της νίκης.

Το μόνο που κατάφερε ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου στον αγώνα του με την ομάδα μας για το πρωτάθλημα γυναικών ήταν να ισοφαρίσει το σκορ στο τρίτο σετ από 17-11 και 19-15 σε 21-21. Σε όλον τον υπόλοιπο αγώνα η ομάδα μας είχε επικρατήσει καθολικά και έφτασε σε μια εύκολη νίκη με 3-0 σετ (25-21, 25-15, 25-23).

Μόνο εάν πάρουν έναν βαθμό περισσότερο από το Κολέγιο Ντερή στον αγώνα που απομένει για την ολοκλήρωση της Β φάσης (παίζουν με τον πρωτοπόρο ‘Φοίβο” ενώ το ‘Ντερή’ με τον ουραγό ΓΣ Κερατέας), τα κορίτσια Κ18 της ‘Αθηνάς’ θα προκριθούν στους 8 της διοργάνωσης, αφού στον κρίσιμο αγώνα τους με το Κολέγιο Ντερή ηττήθηκα με 3-0 σετ (25-18, 28-26, 25-17). Κομβικό σημείο του αγώνα η απώλεια του δεύτερου σετ.

Ούτε στον τρίτο τους αγώνα κατόρθωσαν να νικήσουν τα κορίτσια Κ16, που έχασαν από το ΖΑΟΝ με 0-3 σετ ( 17-25, 22-25, 17-25).

Ζευγάρωσαν τις νίκες τους τα κορίτσια Κ16 εκτός συναγωνισμού 2, που με χαρακτηριστική ευκολία επικράτησαν του ΓΣ Χαλανδίου με 0-3 σετ (15-25, 4-25, 12-25).