‘3-2’ οι νεάνιδες με ανατροπή – νίκη εκτός οι κορασίδες

Μετά από ένα συναρπαστικό, όσον αφορά την εξέλιξη του σκορ, αγώνα,που κράτησε 2 ώρες και 20 λεπτά, η ‘Αθηνά’ αν και βρέθηκε πίσω

στο σκορ με αντίπαλο τον Φ.Ο. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ με ο-2 σετ, κατόρθωσε, με ανατροπή, να φτάσει στη νίκη με 3-2 (22-25, 20-25, 25-23,25-23, 15-10). Αξιοσημείωτο είναι ότι στο tie break η ομάδα μας με επί μέρους σκορ 6-0 προηγήθηκε 8-3 δέχτηκε όμως στη συνέχεια 6 σερί πόντους με αποτέλεσμα να βρεθεί 8-9 πίσω στο σκορ , αλλά με νέο 6-0 έκανε το εις βάρος της 9-10, 15-10 και πήρε ρο ροζ φύλλο αγώνα.

‘Αθηνά’ (Σούμπασης): Ν. Δημητροπούλου, Ε. Κα΄ι΄μενοπούλου, Κ. Σταθάκη, Ο. Κυριαζή, Α. Βαρατάση, Μ. Καραμαούνα, Ε. Ομπασόγκιε, Ι. Ματαθία, Μ. Γκογκου, Θ. Γιαννιτσοπούλου & Α. Καρβέλα

Νίκη και μάλιστα εκτός έδρας με αντίπαλο τον Α.Σ. ΤΥΦΩΝ σημείωσαν και οι κορασίδες. Μετά από ένα μέτριο πρώτο σετ όπου έχασαν με 25-23, βελτίωσαν στη συνέχεια την απόδοσή τους και έφτασαν εύκολα στη νίκη με 1-3 σετ (21-25,14-25, 16-25)

‘Αθηνά'(Κοσμάς): Α. Καρβέλα, Α. Ρέτσα, Ι. Ματαθία, Μ. Γκόγκου, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Α. Κατσερέλη, Δ. Τσαπρούνη, Μ. Ματθαιακάκη, Ν. Κολώνα, Ε. Κοντούδη, Σ. Σπυριδωνίδη, Α. Χρυσανθακοπούλου, Α. Μπουρανη