Νίκη οι γυναίκες, νίκη οι νεάνιδες, ήττα οι άνδρες στο βόλεϊ

Τη δεύτερη, αλλά με μεγάλη βαθμολογική σημασία νίκη, σημείωσαν οι γυναίκες της ‘ΑΘΗΝΑΣ’ για το πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής κατηγορίας στο βόλεϊ. Επικράτησαν με το καθαρό σκορ 3-0 σετ της ΕΝΩΣΗΣ ΒΥΡΩΝΑ αυξάνοντας τη μεταξύ τους διαφορά στους 6 βαθμούς. Το πρώτο (26-24) και το δεύτερο σετ (25-20) ήταν στο μεγαλύτερο μέρος τους αμφίρροπα ενώ στο τρίτο (25-18) η ομάδα μας επικράτησε από την αρχή φτάνοντας πλέον εύκολα στη νίκη.

ΆΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Αγραβάνη, Κονιανού, Αρκά, Νάκη, Δημητροπούλου, Ανδρονίδη, Σταματίου, Γιαννιτσοπούλου, Μαντζάκου

IMG_20150123_140816734

Εύκολα, όπως ήταν αναμενόμενο άλλωστε, οι νεάνιδες της ‘ΑΘΗΝΑΣ’ επικράτησαν με σκορ 3-0 σετ (25-15, 25-18, 25-19) του ουραγού της βαθμολογία ΑΣΠΕ ΘΕΤΙΣ και θα παίξουν την πρόκριση στο final four της ΕΣΠΑΑΑΑ  στον επόμενο αγώνα κόντρα στον Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ εκτός έδρας.

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Ανδρονίδη, Δημητροπούλου, Σταματίου, Κουρσιούνη, Γιαννιτσοπούλου, Μαντζάκου, Λάζαρη, Ματθαιακάκη

IMG_20150123_221014088

Δυστυχώς η ανδρική ομάδα ήταν ανταγωνιστική μόνο στα δύο πρώτα σετ (25-23, 23-25) στον αγώνα της με αντίπαλο την ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ενώ στα δύο επόμενα δεν πρόβαλε καμία αντίσταση (15-25, 14-25), με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με σκορ 1-3 σετ.

‘ΑΘΗΝΑ’ (Κοσμάς): Παπαθανασίου, Μιχαλάτος, Σημαντήρης, Σκυνδίλιας, Ρεστέμης, Ζανάκης, Κεχαγιάς, Καρτσώνης, Κουτρούλης, Κούνας , Ανδρέου, Μαργαρίτης.