Τρεις νίκες, μια ήττα για το βόλεϊ

Τρεις νίκες και μία ήττα είναι ο απολογισμός του τελευταίου αγωνιστικού τετραήμερου για τις ομάδες βόλεϊ της ‘ΑΘΗΝΑΣ’ και συγκεκριμένα:

Η ομάδα των ανδρών μετά από πολύ καλή εμφάνιση νίκησε εκτός έδρας το Γ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ με σκορ 0-3 σετ (19-25, 25-27,14-25). Αξίζει να σημειωθεί ότι στο δεύτερο σετ η ομάδα μας ήταν πίσω στο σκορ με 21-12 αλλά με μεγάλη ανατροπή έφτασε τελικά στη νίκη με 25-27.

‘ΑΘΗΝΑ’ (Κοσμάς): Κ.Βαρελτζής, Α. Μαργαρίτης, Α. Ανδρέου, Μ. Παπαθανασίου, Π.Κ εχαγιάς, Γ. Μ ιχαλάτος, Δ. Ζανάκης, Σ. Σημαντήρης, Χ. Καρτσώνης, Λ. Ρεστέμης.

Η ομάδα των κορασίδων σε αμφίρροπο, όπως εξελίχτηκε, αγώνα και χωρίς διάρκεια στην απόδοσή της, νίκησε εκτός έδρας τον Α.Σ. ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΊ’ΤΗ με σκορ 2-3 σετ (10-25, 25-18, 25-19,15-25,11-15).

‘ΑΘΗΝΑ’ (Κοσμάς): Θ. Γιαννιτσοπούλυ, Μ. Πέττα, Δ. Τσαπρούνη, Μ. Γκόγκου, Ε. Γιαννικουρή, Α. Παπαντωνάκη, Ν. Μαντζάκου, Μ. Ματθαιακάκη, Ι. Ματαθία, Ε. Λάζαρη, Α. Χρυσανθακοπούλου, Ε. Χασάνδρα.

Η ομάδα των νεανίδων είχε πολύ εύκολη δουλειά απέναντι στην ουραγό και χωρίς νίκη Α.Ε. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ, την οποία νίκησε με σκορ 3-0 σετ (25-12, 25-18, 25-13).

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Ι. Ματαθία, Μ. Ματθαιακάκη, Ν. Μαντζάκου, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Ν. Δημητροπούλου, Μ. Ανδρονίδη, Μ. Σταματίου, Γ. Κα’ι’μενοπούλου, Μ. Κουρσιούνη.

Τέλος η ομάδα των γυναικών γνώρισε την ήττα από την Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  με σκορ 1-3 σετ (18-25, 13-25, 25-19, 18-25). Από τον αγώνα αξίζει να κρατήσουμε την πολύ καλή απόδοση στο τρίτο σετ, η οποία δυστυχώς δεν είχε συνέχεια σε ολόκληρο το τέταρτο σετ ώστε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από τον αγώνα.

ΆΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Α. Δρίτσα, Π. Κονιανού, Α. Παπαθανασίου, Ε. Αγραβάνη, Μ. Αλεξάνδρου, Ε. Γκουντούρα, Χ. Καποδίστρια, Α. Αλεξάνδρου, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Ν. Δημητροπούλου, Μ. Ανδρονίδη, Μ. Σταματίου.