Νίκη οι νεάνιδες ήττα οι κορασίδες στο ξεκίνημα στο βόλεϊ

Με εξαιρετική απόδοση και άψογη τεχνική καθοδήγηση οι νεάνιδες της ‘ΑΘΗΝΑΣ’ ξεκίνησαν με νίκη τους αγώνες τους για το πανελλήνιο πρωτάθλημα βόλεϊ νεανίδων, νικώντας με σκορ 3-1 σετ την ομάδα του Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ. Μετά το αναγνωριστικό πρώτο σετ, όπου η ομάδα μας έχασε με 17-25, ακολούθησαν τρία εντυπωσιακά σε απόδοση σετ (25-13, 25-22, 25-9) και η εύκολη όπως τελικά αποδείχτηκε επικράτηση. Επόμενος αγώνας την Κυριακή 19/10/14 στις 13:00 με το ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ στο Χαλάνδρι.

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Μ. Κουρσιούνη, Ν. Μαντζάκου, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Μ. Σταματίου, Ν. Δημητροπούλου, Ε. Κα΄ι΄μενοπούλου, Μ. Ανδρονίδη.

Αντίθετα οι κορασίδες με μέτρια σε όλη τη διάρκεια του αγώνα απόδοση γνώρισαν, δύσκολα όμως, την ήττα από το ΣΦΑ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ ‘Ο ΦΟΙΒΟΣ’ στα Μελίσσια με σκορ 3-0 σετ (26-24, 25-17 & 25-23). Επόμενος αγώνας το Σάββατο 18/10/14 στις 19:45 με τον ΑΟΝ ΖΗΡΙΝΕΙΟΣ στην Πεύκη.

‘ΑΘΗΝΑ’ (Κοσμάς): Μ. Πέττα, Ε. Γιαννικουρή, Ν. Μαντζάκου, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Μ. Γκόγκου, Ε. Χασάνδρα, Ν. Παπαντωνάκη, Δ. Τσαπρούνη, Ι. Ματαθία, Δ. Μελισσηνού, Μ. Ματθαιακάκη.