‘4’ νίκες και ‘1’ ήττα στο βόλεϊ για την ‘Αθηνά’

Μεγάλης σημασίας νίκη πέτυχε η ‘Αθηνά’ για το πρωτάθλημα της  Β’ Εθνικής κατηγορίας γυναικών, αφού νίκησε με σκορ 1-3 σετ τον Α.Σ. Ιωνικός. Η ‘Αθηνά’ με εξαίρεση το τρίτο σετ (25-23), ήταν από την αρχή μπροστά στο σκορ  σε όλα τα υπόλοιπα και έφτασε ευκολότερα από ότι δείχνουν τα αποτελέσματα  (22-25, 22-25,21-25)  στη νίκη.

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Θ. Γιαννιτσοπούλου, Χ. Βασιλείου, Ε. Ξουρή, Μ. Ανδρονίδη, Φ. Βασιλείου, Ι. Βασιλοπούλου, 0. Κυριαζή, Μ. Σταματίου, Ε. Καϊμενοπούλου, Ν. Δημητροπούλου, Α. Κόμνου, Β. Κουσούλη, Ε. Αγραβάνη, Μ.Φλωράκη.

Εύκολη επικράτηση και για τους άνδρες, που  νίκησαν καθαρά  με σκορ 3-0 σετ  το Γ.Σ. Εθνικός, χωρίς να απειληθούν σε κανένα από τα τρία σετ (25-21, 25-17, 25-18).

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Χ. Χριστόπουλος, Γ. Μιχαλάτος, Χ. Καρτσώνης, Α. Μαργαρίτης, Α. Δεληγιάννης, Σ. Σημαντήρης, Ο. Χαραλαμπόπουλος, Α. Πανδής, Α. Ανδρέου, Ι. Κουτρούλης, Ν. Τζαμπάζης, Μ. Παπαθανασίου.

Με νίκη 3-0 σετ (25-19, 25-21, 25-23), σε αγώνα διαδικαστικού χαρακτήρα, αφού και οι δύο ομάδες ‘Αθηνά’ και ‘Βριλήσσια’ είχαν ήδη προκριθεί στην επόμενη φάση, ολοκλήρωσε η ομάδα μας τους αγώνες της για την πρώτη φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος νεανίδων.

‘ΑΘΗΝΑ’ (Σούμπασης): Φ. Βλαχοπούλου, Ι. Ματαθία, Α. Βαρατάση, Χ. Βασιλάκη, Θ. Γιαννιτσοπούλου, Α, Ρέτσα, Α. Μαντζαβίνου, Ν. Μαντζάκου, Ο. Μπουταλά, Ε. Λάζαρη, Ρ. Γερμακοπούλου, Μ. Γκόγκου.

Την πρώτη  τους νίκη μετά από πέντε αγώνες σημείωσαν οι κορασίδες ‘2’, αφού νίκησαν  εύκολα τον  Α.Π.Σ. Ορφέας με σκορ 0-3 σετ (15-25, 11-25, 10-25). Αξίζει να σημειωθεί ότι τους τρεις από τους πέντε προηγούμενους αγώνες η ομάδα μας τους έχασε με σκορ 3-2 σετ.

Τέλος με  ήττα 3-0 σετ (25-20, 25-20, 30-28) συνέχισαν οι κορασίδες ‘1’ τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις,  αφού δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Α.Ο. Δεξαμενή Μεταμόρφωσης.