Νίκη μόνο οι παγκορασίδες στο βόλεϊ για τη ‘Αθηνά’

Κατώτερη των περιστάσεων παρουσιάστηκε η ομάδα βόλεϊ  των γυναικών της ‘Αθηνάς’ στον πολύ αποφασιστικό αγώνα για τη συμμετοχή της στα play off με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα από τον ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου με 0-3 σετ (26-28, 10-25, 11-25) και να διατηρεί μόνο μαθηματικές πιθανότητες.

Ήττα όμως είχαμε και για τους άνδρες, που δεν κατάφεραν να συνεχίσουν τις πολύ καλές εμφανίσεις των τελευταίων αγωνιστικών και έχασαν από τον Α.Ο. Πολιτεία με 3-1 σετ ( 25-19, 25-21, 10-25, 25-21) υποχωρώντας στην όγδοη θέση της βαθμολογίας.

Τη δεύτερη νίκη τους σε δύο αγώνες πέτυχαν οι παγκορασίδες, που δυσκολεύτηκαν μόνο στο πρώτο σετ, για να επικρατήσουν εύκολα στη συνέχεια με αντίπαλο τον Ιωνικός ΑΣ με 3-0 σετ ( 26-24, 25-8, 25-14).

Αδύναμες και στο δεύτερο αγώνα τους οι παγκορασίδες ‘2’ ηττήθηκαν από τον ΖΑΟΝ με 3-0 σετ (25-18, 25-5, 25-12).