Τρίτη θέση η ‘Αθηνά’ στο βόλεϊ

Την τρίτη θέση στο τοπικό πρωτάθλημα γυναικών στο βόλεϊ κατέλαβε τελικά η ‘Αθηνά’ μετά τη χθεσινή νίκη της επί του Α.Ο. ΝΗΑΡ ΗΣΤ με σκορ 3-1 σετ (25-23, 25-22, 19-25 & 25-20) και έτσι ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρέωσης για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Η άνοδος πλέον θα εξαρτηθεί από τη θέση που θα πάρει ο Γ.Σ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ στους αγώνες του ειδικού τουρνουά ανόδου στην Α2  που συμμετέχει ως εκπρόσωπος της ΕΣΠΑΑΑ, μαζί με τις ομάδες από τις  υπόλοιπες ενώσεις , όπου η ομάδα που θα τερματίσει πρώτη θα αγωνιστεί τη νέα αγωνιστική περίοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία και τη θέση της στη Β΄Εθνική θα πάρει η ομάδα που τερμάτισε τρίτη στην ένωση που ανήκε.

‘Αθηνά” (Σούμπασης): Δημητροπούλου, Αλεξάνδρου Μ., Αλεξάνδρου Α., Αγραβάνη, Μαχαίρα, Σταθάκη, Κατράδη, Κονιανού, Αρκά, Δαρεμά, Μαντζάκου, Γιαννιτσοπούλου.